Kinotéka.czCo je RapidShare

RapidShare patří k nejznámějším a nejkontroverznějším webovým službám svého druhu. Když byl před necelými šesti lety spuštěn, způsobil tak trochu revoluci na internetu a vytvořil pojem „webové sdílení“. RapidShare slouží ke snadnému sdílení dat na webu, o což se stará 230Gb konektivita a jen stěží představitelná kapacita společného úložiště 4,5 petabajtů, tedy 4 500 TB, která se dále zvětšuje. Pro názornou představu, na takové úložiště se vleze třeba necelý milion vypálených DVD filmů, nebo půl miliardy kvalitních MP3 hudebních nahrávek. Jinými slovy, RapidShare prostě nabízí poněkud větší kapacitu než vaše cestovní USB klíčenka

uvodní stránka služby RapidShare

Na RapidSharu najdete s trochou nadsázky opravdu všechno od fotografie babičky po ilegální kopii nejnovější verze softwaru v ceně jednoho milionu korun. Abyste se k takovým datům dostali, potřebujete znát jediné, jejich speciální webovou adresu, kterou se můžete například dozvedět na našem serveru www.kinoteka.cz

Free nebo si připlati

RapidShare lze používat zcela zdarma, stejně tak si můžete ale zaplatit třeba měsíční nebo roční předplatné. Bezplatná verze je limitovaná velikostí nahrávaných dat, konektivitou a počtem souborů, které můžete stáhnout za určitý čas. Vzhledem k tomu, že je velikost souboru v bezplatné verzi omezena na 100 MB, větší balík dat je zpravidla rozdělen na několik částí. A zde se nevýhoda bezplatné verze ukáže v plné síle. Jakmile totiž stáhnete první část, systém vám dovolí stáhnout druhou až po několika desítkách minut. Film ve formátu DivX, který máte doma na legálně drženém DVD médiu a který si chcete jednoduše přehrát na počítači bez DVD mechaniky, tak s takovou můžete stahovat celý den.

Pokud si RapidShare zaplatíte, budete moci stahovat libovolné množství souborů naráz a to přímo zadáním adresy souboru. V takovém případě můžete použít některý z mnoha dostupných oblíbených download manažerů i nástroje určené přímo pro RapidShare. V placeném RapidSharu nechybí ani podpora pro navazování přerušeného stahování, rychlejší stahování i nahrávání a poměrně benevolentní FUP.

Pod termínem FUP si v případě RapidSharu představte pětidenní limit 25 GB. Zároveň nesmíte svůj účet sdílet s ostatními uživateli – pokud to autoři služby zjistí, bez milosti a finanční náhrady vám mohou celý účet smazat.

Všechny placené RapidShare Premium účty nabízí stejné služby, jejich cena pouze určuje, na jak dlouho získáte přístup k účtu.

Kde si koupit premium účet

Nejlevnější cestou k placenému RapidSharu je platba přes PayPal, Kdo nedisponuje učtem na PayPal najdete u nás oficiální prodejce. To má jednu nespornou výhodu. Zaplatit můžete běžným převodem na český účet.
Mezi oficiální prodejce patří Předplacenky.cz, Pay4U.cz a Shareshop.cz. V nabídce najdete předplatné na měsíc , tři měsíce, šest měsíců a rok

Jak stahovat z RapidShare

Ve většině případů budete stahovat větší soubor rozkouskovaný na několik dílčích archivů. Pokud s tímto nemáte zkušenosti tak vězte, že pokud máte pohromadě všechny dílčí soubory, archivační program z nich při rozbalení poskládá jeden velký celistvý soubor

Ke stahování je proto lepší použít některý ze stahovacích manažerů:

Download: RapidShare Manager oficiální download manažer

Download: Raptor 2.11b
raptor

Správce stahování pro webovou službu Rapidshare aj. Rozumí česky a podporuje i bezplatné anonymní stahování, ke jeho používání tedy nepotřebujete placený Premium účet na Rapidshare. Svým ovládáním víceméně kopíruje starší program Rapget. Na rozdíl od něho se ale těší živému vývoji.

Download: FreeRapid Downloader 0.8.1
Freerapid

FreeRapid Downloader je užitečný nástroj pro pohodlné stahování souborů bez čekání z oblíbeného serveru Rapidshare a jiných podobných serverů. Uživatel zadá pouze odkazy na požadované soubory a FreeRapid Downloader zařídí vše ostatní zcela za vás. Již žádné nepříjemné čekání na povolení soubor stahovat. Program není potřeba instalovat.

Download: RapidShare Manager

RapidShare Manager (RSM) je přehledný správce pro hromadné stahování souborů ze serveru Rapidshare.com. Tento program je přímo od společnosti Rapidshare AG a pro je ho správný běh je nutné mít zaplacený a aktivní „premium“ účet na tomoto oblíbeném serveru pro sdílení dat.

Download: Rapget.RS 1.0.4.0

Rapget.RS je přehledný download manager pro rychlé a pohodlné stahování souborů ze všech serverů společnosti RapidShare AG. Rapget.RS nabízí například kontrolu funkčnosti odkazů, podává informace o stavu účtu na Rapidshare, je možno ukládat hesla ke stahovaným archivům a mnoho dalšího.Samozřejmostí je možnost stahování několika souborů najednou a možnsot přerušení a obnovení stahování.
Komentářů: 6 pro “Jak stahovat z RapidShare”

 1. RAPIDSHARE JE BLBOST:

  Proč tady preferujete jenom Rapidshare, který je pro čechy v podstatě nejdražší a ještě s komplikovanými platebními metodami? Co takhle nahrávat filmy a publikovat je i přes CZshare, megarapid apod? Tam stačí zaplatit účet smskou a je to…

 2. henadi:

  Dobrý den, my filmy neuploadujeme na žádný server, ani na rapidshare, pouze zde sbíráme informace, které jsou volně dostupné na českých a světových fórech. Rapidshare je každopádně nejrozšířenější službou a většinu filmů naleznete pouze tam.

 3. Radim:

  Souhlasim s redakci kinoteka.cz, rapidshare je nejrozšírenější a nejlepší web

 4. Marcel:

  Prosím, jak je možné, že nabízíte ke stažení film Mladí lvi v české a originální verzi + titulky a veškeré odkazy nejsou funkční. Jen odkaz na Rapidshare funguje. Odkaz na česou verzi navede na stránku HellpSpy, která vyžaduje ke stahování registraci + stahovací kredit, a pak napíše, že soubor není k dispozici! Co má tohle znamenat?

 5. Marcel:

  Dobrý den.
  Já nevím, jestli si dobře rozumíme, ale když si otevřete stránku s Mladými lvy, jsou zde jednoznačné odkazy na stáhnutí filmu v CZ verzi, v originální verzi z Rapishare, pod čímž je hned odkaz na stažení CZ titulků „bez hesla“, dále shlédnutí filmu patrně ve flashi, stejně tak traileru, odkazy na recenze, stažení soundtrack-u. Originální verzi jsem si z Rapidshare stáhl, protože žádný jiný odkaz zde nefunguje jak by se dalo čekat. Odkaz na titulky Vám otevře zase tu samou stránku s filmem, a jen okénko Stáhnou film Vás přivede na Hellpspy, kde k dalšímu stahování chtějí registraci + kredit, a pak se dovíte, že tento soubor ani nemají. Já bych už nyní potřeboval jen ten soubor s titulky, ale nikde není.

 6. Marcel:

  Dobrý den.
  Nezlobte se, že mě to na začátku mírně „vytočilo“, ale už tomu rozumím. Nebylo by tedy operativnější ty plané odkazy raději odstranit? Děkuji za info, zkusím ještě ty fóra.
  Mějte se hezky, zdraví Marcel.Přidat komentář


TOPlist